Комісія з питань науки та ІТ

Звернення

Шановні панове! 
На сьогодні на розгляді в ВРУ знаходиться проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про радіочастотний ресурс України" (нова редакція), який 12.05.2004 року був прийнятий в першому читанні і готується до другого читання. Авторами законодавчої ініціативи щодо вказаного законопроекту є Народні депутати України Ю. Луценко, В. Пустовойтенко, О. Зінченко, М. Томенко, Ю. Артеменко, М. Кухарчук.

В рамках УСПП при Комісії з питань науки та технологій була створенна та діє робоча група УСПП по цьому законопроекту, що провела його широке обговорення, розробила ряд пропозицій, які дякуючи Артєм'єву Володимиру Григоровичу були доведені до Комітету ВРУ з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв'язку.

Нещодавно до опрацювання вказаної робочої групи УСПП надійшла редакція законопроекту, запропонована до другого читання. У цій редакції порівняльно з попередньою редакцією законопроекту введена нова стаття 41 - "Висновок щодо електромагнітної сумісності". Вказана стаття вводить самостійну та складну процедуру оформлення висновку щодо електромагнітної сумісності, що є обов'язковою для всіх радіоелектронних засобів, в результаті чого тягне за собою обов'язковість оформлення висновків щодо електромагнітної сумісності для радіоподовжувачів, мобільних телефонів, радіокерованих іграшок та інших передавачів малої потужності, які не мають впливу на електромагнітну обстановку. Вказана процедура здійснюється після отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом.

За діючим на сьогоднішній день порядком висновки щодо електромагнітної сумісності надаються в рамках процедури виділення смуг радіочастот, що передує видачі ліцензії на використання радіочастотного ресурсу, не потребують окремого провадження і не є обов'язковими для малопотужних радіоелектронних засобів.

До того ж таке суттєве ускладнення процедури виділення та присвоєння радіочастот протирічить цілям прийняття законопроекту щодо спрощення дозвільної системи використання радіочастотного ресурсу, викладеним в п. 2 Пояснювальної записки до нього.

Слід також зазначити, що на сьогодні світова практика в цій галузі іде шляхом спрощення процедур оформлення дозвільних документів на використання радіочастот, впровадження діапазонів частот, де не потрібне ліцензування, виділення великих груп обладнання, що при певних умовах можуть працювати без ліцензій. Це стосуєтося зокрема Сполучених штатів Америки, Європейських країн, Росії.

Отже прийняття вказаного законопроекту у запропонованій до другого читання редакції не тільки значно ускладнить процедуру виділення та присвоєння радіочастот, призведе до додаткових та необгрунтованих витрат часу і коштів суб'єктів підприємницької діяльності та держави, але й буде мати суттєвий негативний вплив на міжнародний імідж України.

Сподіваємося, що до остаточного прийняття ВРУ вказаного законопроекту громадськість викаже своє ставлення до внесеної статті 41 і сітуацію буде змінено на краще.

Голова Комісії УСПП з питань науки та технологій                          І. М. Пєтухов

Додано: 5-04-2017, 00:55
927

Схожі публікації


Наверх Звернення » Комісія з питань науки та ІТ